Akustyka jest niezwykle ważna w studiach nagrań

Zapewne wiemy o tym, że nagrywanie piosenek czy muzyki nie jest łatwe. Zawsze musimy mieć do tego odpowiedni talent oraz przede wszystkim warunki. O ile z tym pierwszym raczej trzeba się urodzić, o tyle, jeśli chodzi o warunki to takie jesteśmy w stanie stworzyć sobie sami i nie powinno być to dla nas większym problemem. Najczęściej nagrania piosenek odbywają się w specjalnych studiach, choć oczywiście nie jest to reguła.

Jak skutecznie poradzić sobie z echem podczas nagrań?

Często sporym problemem w takich pomieszczeniach jest to, że słyszymy echo co bardzo negatywnie wpływa na jakość nagrań. Jeśli chcemy tego uniknąć to być może dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na panele akustyczne dekoracyjne, które oprócz tego, że będą spełniać swoją funkcję to jeszcze będą ładnie wyglądać – przy okazji ozdabiając wnętrze. Pewnie teraz niektórzy zastanawiają się jak montuje się coś takiego. Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego, gdyż trzeba dać tylko kołki rozporowe i umieścić je w odpowiednich miejscach. Z czymś takim każdy powinien sobie bez problemu poradzić.

Inne rozwiązanie na problemy akustyczne

Jednak nie jest to jedyne wyjście, jeśli chodzi o poprawę akustyki w pomieszczeniach gdzie odbywają się nagrania, bo istnieje jeszcze coś takiego jak pułapki basowe. W rzeczywistości bez nich niemożliwa by była odpowiednia adaptacja akustyczna pomieszczenia. Stosuje się je wtedy, gdy mamy problem z niskimi częstotliwościami. Takie fale dźwiękowe bez większych problemów są w stanie przechodzić nawet przez ściany. Dzięki wspomnianym pułapkom basowym taka sytuacja nie będzie mieć miejsca co skutecznie poprawi jakość nagrań. Ich zastosowanie jest niezwykle dobrym pomysłem w przypadku osób, które zajmują się pomiarami akustycznymi. Ważne jest to w jakich miejscach umieszczone zostaną pułapki basowe. Najlepiej, jeśli stoją one w rogach za kolumnami. Jeśli chodzi o cenę to zazwyczaj za dobrej jakości pułapki basowe musimy zapłacić kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *