Drukarka – narzędzie niezbędne w Twoim przedsiębiorstwie!

Drukarka – narzędzie niezbędne w Twoim przedsiębiorstwie!

Codziennie drukujemy sterty papierów, umowy, zestawienia, wyliczenia, rachunki, faktury dla interesantów itp. Zwykle jeśliby zebrać wszystkie dane razem w jakiej ilości i jak często dokument opuszcza drukarkę, to w sporym przedsiębiorstwie śmiało możemy rzec, że co kilka minut. Aż trudno dać wiarę, że ostatnimi czasy, jakieś 30 lat temu miejsce pracy wyglądało zgoła inaczej, i to po największej części dlatego, że brakowało tam drukarki, komputera o ploterze nie mówiąc. Były za to maszyny do pisania i każda spośród pań sekretarek zarządzających taką maszyną do pisania musiała sporządzić ok. 300 faktur na miesiąc. Taka praca, jak się okazuje, była wyjątkowo żmudna i nużąca więc pies z kulawą nogą nie zdecydowałby się zastąpić komputera oraz drukarki na maszynę piszącą. Mimo to załóżmy, że w ferworze działań związanych np. ze sporządzaniem faktur interesantom, bo nadchodzi np. wypłata dla pracowników drukarka przestaje wykonywać swoje zadania. Zachodzimy w głowę czy skończył się tusz w naszym urządzeniu, czy może nastąpiła awaria drukarki? A jeżeli to awaria drukarki to jak długo ona potrwa? Nikt nie pomoże nam odpowiedzieć na powyższepytanie, poza wykwalifikowanego serwisu drukarek.

Mimo że technologia tak poszła do przodu, , iż tak naprawdę każda drukarka wyświetla nam komunikat czym usterka jest spowodowana, to pani na stanowisku sekretarki lub inna pani w jakimkolwiek urzędzie, nie da rady wyłuskać żadnej informacji z tego komunikatu. Prawie w każdym przypadku istnieje potrzeba pomocy autoryzowanego serwisu drukarek. Jeśli nasze urządzenie jest jeszcze objęte gwarancją to nie musimy się martwić, bowiem po otrzymaniu wniosku firma od której zakupiliśmy owe urządzenie, powinna przysłać przedstawiciela firmy przesyłkowej i przetransportować ją do serwisu. Wciąż jednak niedogodność pozostaje nierozwiązana, skoro jeżeli nie posiadamy drukarki awaryjnej, to w dalszym ciągu nie możemy uzyskać wyników naszych starań na papierze, czyli po prostu wydrukować za pomocą drukarki

Znalezienie usterki w drukarce przy dzisiejszej zaawansowanej technice nie jestrzeczą prostą. Właściwym wyjściem jest dysponować w zanadrzu podpisaną umowę z jednostką, która trudni się naprawą drukarek. Jeśli w zawartej przez nas umowie jest uwzględniony czas realizacji, to jest cień szansy, iż nie zdezorganizuje nam to pracy na całego. Prócz tego jeżeli będziemy opłacać abonament to serwis drukarek ma obowiązek pojawiać się w naszej firmie tak często, jak to konieczne i uskutecznić odpowiednie procedury związane z konserwacją drukarek, co z pewnością zminimalizuje częstotliwość problemów.
Im mniejsza ilość usterek w firmie, tym mniejsze wydatki związane z przestojem, to dodatkowo mniej nieusatysfakcjonowanych nabywców, że jakakolwiek dokumenty otrzymali z opóźnieniem.
Nieopłacalną operacją jest samodzielne naprawianie drukarki. Nie zapominajmy, iż istnieje ryzyko, że jeszcze bardziej ją zepsujemy, aniżeli naprawimy. Dosyć wrażliwe części elektroniki w każdej drukarce dyskwalifikują usuwanie awarii drukarek na własną rękę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.