Kalibracja obrazu

Kalibracja obrazu

Każde profesjonalne biura inżynieryjne posiadają takie sprzęty jak ploter, które w obecnych czasach w dużej mierze uprzystępnia pracę architekta. Ploter to nowoczesne urządzenie drukujące, które od czasu do czasu wymaga wspomożenia profesjonalnego serwisu ploterów.Wszelka ingerencja w ploter osoby niedoświadczonej tudzież nie znającej się na tajnikach tego narzędzia, to niemalże zbrodnia, dlatego że wszystko w przyszłości odzwierciedla się na właściwości wydruku. Powinno się przeto zadbać o wsparcie fachowe firmy trudniącej się reperacją ploterów, jako że tylko dobrze skalibrowany ploter nie będzie nam fundował pustych wierszy wydruków zarówno w kierunku poziomym, tudzież w kierunku pionowym.

Kalibracja, nazywana również wzorcowaniem jest to prawidłowe ustawienie osi X jak i Y, tak aby osiągnąć wzorcowy wydruk. Podczas wzorcowania plotera rozlokowane są dodatkowo kartridże drukujące oraz cylinder transferowy. We wcześniejszych projektach np.: ploter HP DJ 450 wzorcowanie wykonywało się na dodatkowej foli przezroczystej, natomiast w nowszych urządzeniach np. Ploter HP DesignJet Z3200, regulacja przeprowadza się sama po każdej wymianie kartridży.W ploterach nowej generacji kalibracje można również wykonać na życzenie – używając odpowiednią funkcję w menu.

Specjalistyczny serwis ploterów winien kalibrację plotera przeprowadzić po wszelkiej interwencji serwisowej, nawet jeżeli była to tylko zmiana paska napędzającego w ploterze lub zmiana rolki transferowej. Ważne jest to, że by osiągnąć świetny wydruk, to kalibrację plotera powinno się przeprowadzać w regule dla wszelkiego rodzaju papieru.
W toku kalibracji plotera jest utworzony plik atrybutu algorytmu wydruku (PMP) obejmujący dane kalibracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.