Muchy męskie – najnowsze trendy

Muchy męskie to bardzo popularne dodatki

Muchy męskie jako ozdoby wiązane pod szyją znane są już od bardzo dawna, jak łatwo zauważyć na sfatygowanych czasem fotografiach czy w starych filmach. Stanowią element dekoracyjny ubioru, najczęściej w zestawieniu z klasycznym garniturem, frakiem lub smokingiem. Ale nie tylko w tak eleganckiej stylizacji mamy z nimi do czynienia. Obecnie równie zgranie sprawdzają się w stylu smart casualowym. Mężczyźni też lubią bawić się modą, eksperymentować i zaskakiwać swoją prezencją. W dokonywanych wyborach panowie stają się coraz bardziej śmiali i odważni, dlatego też poszukują nowych tendencji i wzorów. Dzięki nim mogą wyrazić swój charakter, iść pod prąd i wyrwać się z dotychczasowej klasyki. Ostatnimi czasy często spotykamy właśnie zadbanych, pachnących i ekstrawagancko prezentujących się panów w bardzo różnym wieku. Najnowsze zaś trendy zachęcają do sięgania po żywe kolory lub ich połączenia w wielu fantazyjnych zestawieniach i wzorach.

 

Klasyczne eleganckie muchy męskie zawsze w modzie

 

Panowie sięgając po bardzo elegancki dodatek, jakim jest niewątpliwie stylowa muszka męska mają dosyć duży wybór. Jednak sam zakup to nie wszystko. Istotna jest także elementarna wiedza na temat doboru, wiązania jak również łączenia muchy z pozostałą częścią garderoby. Co do wyboru, to klasyką w tej stylizacji są zdecydowanie muchy wiązane. Jednak decydując sie na taką wersję musimy posiadać umiejętność jej zawiązania, ponieważ kiedy zrobimy to niegustownie z pewnością wszelkie niedoskonałości będą przyciągać wzrok naszego otoczenia. I oczywiście przy każdym ponownym ubieraniu czynność tą musimy powtarzać. Dlatego idealną alternatywę stanowią muszki gotowe z fabrycznym i wygodnym zapięciem. Mamy kilka kształtów takich dodatków, na przykład proste nietoperze, albo delikatnie zaokrąglone skrzydełka w kształt motyla, lub diamentu – czyli przypominające trójkąty. Natomiast jako materiał uznawany za najbardziej szlachetny, również najpopularniejszy w produkcji eleganckich muszek króluje jedwab. W odcieni bieli i czerni występujemy najczęściej na tych najważniejszych przyjęciach wieczorowych oraz ślubach.

Koszula do muchy ma znaczenie

Mężczyźni zaaferowani wyborem muchy często zapominają, że pozostałe elementy ubioru powinny razem z nią stanowić idealnie zgrany team. Wtedy muszka wygląda przede wszystkim estetycznie i stylowo. Dlatego równie ważna jest koszula do muchy, a w szczególności jej kołnierzyk. Jednymi z najczęściej polecanych typów są: wykładany kołnierzyk półwłoski, klasyczny z krytą listwą i klasyczny z płaską plisą. Kolejnym ważnym szczegółem jest odpowiedni rozmiar muchy. Powinna ona mieć szerokość porównywalną z odległością pomiędzy zewnętrznymi kącikami oczu.

Muchy męskie wzorzyste i designerskie

 

Poza eleganckim outfitem występujemy także w nieco mniej formalnych stylizacjach. I tutaj można dopiero popuścić wodze fantazji i dać się ponieść szaleństwu najnowszych trendów modowych. Bowiem czekają na nas niekończące się stonowane i niepohamowane wzory, faktury, tonacje i modele męskich muszek. Tym samym męska garderoba wcale nie musi być nudna, jednostajna i powtarzalna. Obecnie popularny styl casualowy wręcz nakazuje skusić się na nowe niezobowiązujące dodatki. Dlaczego więc nie skorzystać z szerokiej oferty produktów? Dzisiejsza rewolucja modowa nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń. Panowie śmiało mogą sięgnąć po wzory folkowe, orientalne, różowe tonacje czy muszki pokryte printem w rowery. I tak można wymieniać bez końca… kwiaty, hafty, naturalne ptasie pióra i każdy istniejący w przyrodzie wzór i twór. Muchy drewniane czy nawet metalowe też nie są dzisiaj wielkim zaskoczeniem, po prostu wszystkie zaprojektowane propozycje wdzięcznie oczekują na swoich fanów. Każdy z nas przecież jest jednostką indywidualną, mającą swój własny styl i swój sposób na wyrażenie siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.