Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w efektywne sposóby.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Zrozumienie odzyskiwania macierzy RAID przez Macleroy

Naprawdę tak odprawia się przywracanie danych z macierzy RAID 0+1
Odtwarzanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Podczas niedawnego „wypadku” w Las Vegas w Nevadzie wydarzyły się dwie rzeczy, które sprawiły, że dyskusja na temat odzyskiwania danych z macierzy RAID wysunęła się na pierwszy plan wielu internetowych dyskusji. Pierwszą z nich był sam wypadek – grupa pracowników przeprowadzała rutynową konserwację nowej macierzy RAID, podczas gdy jeden z nich nieumyślnie cofnął się i skasował krytyczne dane. W następstwie tego zdarzenia firma musiała wdrożyć plan odzyskiwania danych. Zaledwie kilka dni później pojawiła się informacja, że jeden z głównych graczy w zespole zarządzającym macierzą RAID próbował cofnąć się z oryginalnej kopii zapasowej i spowodować jeszcze większe problemy dla całego przedsiębiorstwa.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 obsługa.

Teraz, pozwólcie mi to dobrze zrozumieć – jeśli pracujesz w terenie jako Disaster Recovery Engineer, zdecydowanie radziłbym NIE próbować robić własnego odzyskiwania macierzy RAID. Nie zrobienie tego może skutkować nie tylko stratami finansowymi (dla firmy), ale także kłopotami prawnymi (dla pracodawcy). A tak na marginesie, o ile gorsze jest odkrycie, że igrałeś z ogniem podczas tworzenia planu odzyskiwania danych? Teraz, gdy mamy już za sobą drugą część, przyjrzyjmy się pierwszej.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jaka skuteczność? i jakie są odpłatności.

Jeśli przyjrzeć się systemowi RAID Las Vegas Strip, można zauważyć, że posiada on własną, dedykowaną sieć energetyczną (fot. Wikipedia). Sieć ta posiada wiele redundantnych źródeł zasilania, które w każdej chwili mogą sprostać wymaganiom systemu. Jednym z tych źródeł zasilania jest Site Power Bank. Jest to w zasadzie gigantyczna bateria, podobna do tych używanych przez firmy energetyczne na całym świecie (pomyśl o nich jak o ogromnych jednostkach UPS), która zasila wszystkie urządzenia elektroniczne, które można znaleźć w tak dużej lokalizacji. Power Bank jest również miejscem, w którym znajduje się zapasowe źródło zasilania dla systemu Raid Management. Ważną rzeczą jest to, że może on być używany tylko podczas aktywnego raidu, nie będzie można go użyć po ostatniej próbie backupu.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 wizytówki zacnego usługi.

Kiedy Twój system komputerowy ulegnie awarii i musisz spróbować złożyć wszystko z powrotem, przekonasz się, że istnieje wiele opcji do wyboru. Dwie z najbardziej popularnych to klonowanie dysku twardego i system Raid on Demand. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z tymi dwoma metodami, prawdopodobnie powinieneś zostawić to zadanie komuś, kto ma więcej doświadczenia w radzeniu sobie z tymi dwoma systemami. Dla tych z Was, którzy są na bieżąco z tajnikami klonowania dysków twardych, pierwszą rzeczą, którą chcielibyście wiedzieć, jest różnica pomiędzy klonowaniem dysków twardych a klonowaniem w systemie Raid on Demand.

Zasadniczo klonowanie dysku twardego obejmuje odzyskiwanie pojedynczego dysku twardego, który jest zapisywany na innym dysku fizycznym w systemie. Ten proces pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiając dostęp do plików danych systemu operacyjnego na innym dysku fizycznym. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z klonowaniem dysku twardego, pozwól mi wyjaśnić podstawy tego oprogramowania. Aby właściwie zrozumieć, jak to oprogramowanie działa, musisz mieć dobrą znajomość działania systemu operacyjnego Windows.

Jeśli szukasz kawałek oprogramowania, który pozwoli Ci skutecznie wykonać trochę Raid na przywracanie systemu Demand, może warto spojrzeć na następujące dwa kawałki oprogramowania. Po pierwsze, należy pobrać z Internetu oprogramowanie typu open source. Otwarte oprogramowanie jest zawsze bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy nie znają się zbyt dobrze na komputerach. Można również nauczyć się wiele z tego typu programów, czytając niektóre tutoriale w Internecie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 co powinien znać.

Następnie trzeba będzie pobrać i zainstalowaćraidZ macierzy raid recovery na swoim systemie. To następnie wyświetli monit o wprowadzenie określonych przełączników wiersza poleceń do komputera. Najważniejsze przełączniki wiersza poleceń, które są używane w tym oprogramowaniu, pozwolą Ci skopiować i przywrócić pliki systemu, a także konfiguracje i opcje na dyski twarde znajdujące się po obu stronach sieci (dwa redundantne dyski).

Po zainstalowaniuraidZ, należy wykonać kopię zapasową całego systemu operacyjnego i profilu użytkownika, co umożliwi odzyskanie wszystkich preferencji użytkownika, ustawień, a nawet haseł. Dwuetapowy proces pozwoli Ci skonfigurowaćraidZ w macierzy raid, a następnie przeprowadzić proces odzyskiwania. Po zakończeniu przywracania systemu będzie można go ponownie uruchomić i wykonywać zadania tak, jakby system był zupełnie nowy. RaidZ Mac umożliwia również korzystanie z wbudowanych narzędzi do klonowania dysków, które pozwalają na tworzenie dodatkowych macierzy raid.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *