Ogrodzenia akustyczne przegrody hałasu

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne

photo
Ekrany akustyczne cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne, znane również jako bariery dźwiękochłonne, są popularną metodą kontroli dźwięku na całym świecie. Są one stosowane od ponad pół wieku, ale dopiero niedawno technologia rozwinęła się do tego stopnia, że są praktyczne do użytku publicznego. Instalując panele na swojej posesji, można powstrzymać niepożądane dźwięki przed przenikaniem do domu. Panele wykonane są z różnych materiałów, w tym drewna, winylu, plastiku i metalu, i mogą być skonstruowane tak, aby pasowały do niemal każdego budżetu.

Parawan hałasu do dworze

Oprócz zatrzymywania fal dźwiękowych przed przedostawaniem się do domu i posesji, ogrodzenia akustyczne zapewniają również pewien stopień prywatności. Zazwyczaj panele stosowane w ogrodzeniach dźwiękochłonnych są zbudowane z winylu lub metalu. Jednak przeciętnie, akustyczne ogrodzenie i masowo obciążony panel winylowy razem osiągnąć 22-25 dB redukcji (w zależności od rodzaju fali dźwiękowej i źródła dźwięku) ogólnego hałasu, co równa się jednej czwartej decybela redukcji hałasu w obszarze podwórka. Oznacza to, że Twoja okolica skutecznie tłumi niepożądane fale dźwiękowe, co z kolei utrzymuje poziom hałasu na zewnątrz na niskim poziomie, a Twój osobisty poziom komfortu na wysokim poziomie.

Parawan akustyczne do bloku

Kolejną zaletą ogrodzeń akustycznych jest to, że zapewniają one barierę dźwiękową dla Twojego podwórka i poprawiają efektywność energetyczną Twojej nieruchomości. Bariery dźwiękowe działają poprzez zmniejszenie zewnętrznych źródeł hałasu, takich jak ruch uliczny, głos szerokopasmowy, szczekające psy i inne zewnętrzne źródła dźwięku o 40%. Dodatkowo, bariery dźwiękowe pomagają zapobiegać erozji gleby i spływowi wody z niszczejących ścian fundamentowych, podjazdów, parkingów i chodników. Dla wielu właścicieli domów przekłada się to na mniejszą ilość godzin spędzonych na utrzymaniu domu i mniej pieniędzy wydanych na projekty remontowe.

Parawan akustyczne ogrodowe

Podczas instalacji jednego z tych paneli należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty w zakresie redukcji hałasu. Po pierwsze, należy wybrać odpowiednią lokalizację dla systemu ogrodzeń akustycznych. Idealnie, wybrane miejsce powinno znajdować się przy ruchliwej ulicy lub autostradzie międzystanowej. Powodem tego jest to, że im większy ruch na drodze, tym bardziej prawdopodobne, że hałas będzie generowany i tym bardziej będziesz chciał zminimalizować hałas.

Twój dostawca ogrodzeń akustycznych pomoże Ci wybrać najlepsze miejsce w oparciu o ilość potrzebnej redukcji hałasu. Musisz również znać rozmiar swojego podwórka, aby uzyskać odpowiednie wyniki redukcji dźwięku. Jeśli mieszkasz przy ruchliwej drodze, wtedy najlepiej zdecydować się na większe ogrodzenie obwodowe. To pomoże Ci zminimalizować liczbę osób, które będą w stanie uzyskać dostęp do swojej własności poprzez sąsiednich dróg, które prowadzą do domu lub podwórku. Podczas zakupów dla właściwego systemu ogrodzeniowego dla domu lub firmy, należy rozważyć uzyskanie wąskiego panelu ściennego. Wąski panel ścienny ma mniej miejsca niż przeciętny panel ze sztywnej pianki i zapewnia taką samą ilość redukcji dźwięku bez dodatkowej masy.

Jedną z najważniejszych cech ogrodzenia akustycznego jest to, że musi być ono trudnopalne. Trudnopalność może pomóc w zabezpieczeniu systemów ogrodzeń akustycznych przed iskrami wytwarzanymi przez małe urządzenia elektryczne, takie jak kosiarki do trawy, narzędzia ogrodowe i tym podobne. Panele w ogrodzeniach akustycznych blokują do 97% ciepła, które jest generowane przez narzędzia i inne urządzenia elektryczne, których używasz, aby utrzymać swój ogród i podwórko w dobrym wyglądzie. Niektórzy właściciele domów, którzy próbowali zainstalować Acoustic Fences zgłosili wzrost rachunków za energię w wyniku nowych ogrodzeń Acoustic Fences zainstalowanych na ich posesji.

Ogrodzenie akustyczny danina

Instalacja ogrodzeń akustycznych w celu zmniejszenia hałasu jest doskonałym pomysłem i może być łatwo wykonane bez zatrudniania profesjonalisty. Wielu właścicieli domów, którzy szukają sposobów, aby ich domy były cichsze, odkryli, że instalacja ogrodzenia akustycznego wraz z innymi metodami redukcji hałasu, takimi jak wygłuszanie i izolacja, sprawiła, że ich domy są znacznie cichsze i spokojniejsze. Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany instalacją ogrodzeń akustycznych, możesz spróbować zwiększyć izolację akustyczną w swoim domu, używając materiałów dźwiękochłonnych, takich jak maty z włókna szklanego na podłogach w pokojach i używając dźwiękochłonnych zasłon lub koców na meblach, szczególnie w sypialniach. Inną opcją jest uzyskanie dźwięku proofing wentylator lub wentylator sufitowy zainstalowany, jeśli nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić na instalację ogrodzeń akustycznych.

Ogrodzenia akustyczne mają wiele zalet, ale są też ich pewne wady. Po pierwsze, kosztują one więcej niż inne metody redukcji hałasu, takie jak izolacja akustyczna lub absorpcja dźwięku. Ponadto, ogrodzenia akustyczne nie blokują wszystkich zewnętrznych hałasów, takich jak dźwięk od szczekających psów lub pojazdów. Zapewniają one pewną redukcję hałasu, ale nie robią nic, aby zapobiec lub zmniejszyć hałas o wysokiej decybeli tworzony przez wiele urządzeń budowlanych, takich jak huczące słuchawki stereo, a nawet niektóre z systemów muzycznych na koncertach. Wreszcie, ogrodzenia akustyczne może zająć trochę czasu, aby ustawić i może być trudne do zainstalowania na stromych zboczach lub gdzie ciężkie wiatry wieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.