przekąski na urodziny dziecka

Przekąski na urodziny dziecka

Urządzając różnego typu kinder bale, czy też zwyczajnie na co dzień, chociażby przy okazji wspólnych seansów filmowych, zastanawiamy się, co podać najmłodszym, aby posiłki te były nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Klasyczne chipsy, paluszki, czy też pizza jednak nie należą do najlepszych opcji, dlatego też warto pochylić się na tym, jakie przekąski na urodziny dziecka najlepiej wybrać. Bardzo ciekawym pomysłem mogą tutaj okazać się surowe owoce. Kawałki marchewki pocięte w fantazyjne kształty, bądź też papryka czy ogórek mogą okazać się świetną alternatywą dla ociekających tłuszczem czy solą przegryzek. Doskonale sprawdzą się także różnego rodzaju owoce. Dzieci zwykle wolą takie przysmaki niż warzywa. W związku z czym możemy pokusić się o przygotowanie sałatki owocowej, bądź też przygotować kulki z arbuza, kawałeczki jabłka, gruszki czy banana. Im bardziej kolorowe będą przekąski, tym większa szansa, że milusińscy będą chętnie po nie sięgać.

Ciekawą alternatywą dla paluszków, ale jedynie w przypadku starszych dzieci będą bakalie. Na naszym rynku do wyboru mamy cała masę tych produktów, w tym wpływające niezwykle pozytywnie na nasze zdrowie orzechy włoskie i laskowe, migdały, a nawet rodzynki. Spora grupa dzieci chętnie jada kanapki. Wobec czego możemy pokusić się o przygotowanie mini kanapeczek z pełnoziarnistego chleba, układając na kromkach dobrej jakości wędliny oraz różne warzywa. Z uwagi na fakt, że nasze pociechy uwielbiają frytki, możemy przygotować ich zdrowsza wersję i upiec w piekarniku paseczki ziemniaków, batatów bądź marchewki. Jeżeli zaś o słodkie ciasta chodzi, tutaj zdecydowanie należy wybierać ciasta drożdżowe, dużo mniej kaloryczne niż klasyczne placki z kramami, bitą śmietaną, czy marcepanem. – https://www.jak-byc-mama.pl/

Możliwości jeżeli chodzi o przygotowanie zdrowych przekąsek na różne okazje mamy dzisiaj naprawdę wiele. Jeżeli tylko wykorzystamy swoją wyobraźnię, a jednocześnie sięgniemy po zdrowe produkty, mamy szansę przygotować takie małe dania, które zachwycą nasze pociechy, a jednocześnie zyskają uznanie śród rodziców gości urodzinowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *