Sadzimy borówka na działce – co warto widzieć?

Chciałabyś mieć na swojej działce maleńką plantację borówki? A może chcesz posadzić kilka krzewów borówki w ogrodzie i mieć łatwy dostęp do smacznych owoców? Nie wiesz, gdzie kupić odpowiednie sadzonki? A może nie wiesz, jaka borówka sprawdzi się na Twojej posesji? Niezależnie od tego, z jakim dylematem się zmagasz, poniższy tekst może dostarczyć Ci wielu przydatnych informacji. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Borówki – skąd wziąć sadzonki?

Borówki mają liczne właściwości prozdrowotne, poza tym są bardzo smaczne i sprawdzają się jako dodatek do licznych potraw. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na posadzenie krzewów borówki w ogrodzie bądź na działce. Zanim jednak to nastąpi, trzeba zdobyć odpowiednie sadzonki. Skąd je wziąć? Jeśli zrobimy małe roznanie, to szybko dojdziemy do wniosku, że wybór mamy całkiem spory. Sadzonki borówki dostępne są w marketach, sklepach wielobranżowych, jak również w sklepach ogrodniczych. Jednak jeśli zależy nam na najlepszych sadzonkach borówki, to powinniśmy brać pod uwagę ofertę http://www.borowka.pl, ponieważ tutaj mamy zagwarantowane najlepsze sadzonki borówki.

Sadzonki borówka – co mamy do wyboru?

Zanim zabierzemy się za kupno sadzonek borówki, powinniśmy wiedzieć, że dostępna jest ona w różnych odmianach. Wśród najpopularniejszych odmian z pewnością można wyróżnić Bluecrop, herbert, Bluegold, Earliblue, czy Sunrise. Rośliny te występują w różnych grupach wiekowych. Wyróżnić możemy krzewy trzyletnie, krzewy dwuletnie oraz krzewy półtoraroczne. Wybierając sadzonki dla siebie, warto postawić na różnorodność sadzonek i sięgnąć po odmiany o różnej porze dojrzewania, ponieważ dzięki temu zapewnimy sobie zbiory owoców przez dłuższy czas.

Sadzonki borówki – gdzie posadzić?

Musimy wiedzieć, że nie każde miejsce nadaje się do hodowania borówki. Gdzie ją w takim posadzić? Idealne podłoże dla borówki to takie, które jest lekkie i ciepły. Poza tym borówka wymaga gleby z dużą zawartością próchnicy oraz bardzo niskim pH. Optymalny zakres kwasowości gleby dla borówki to 3,5-4,5. Nie bez znaczenia pozostaje również nasłonecznienie oraz osłona. Wybierając miejsce do posadzenia borówki, powinniśmy brać pod uwagę te, które są dobrze nasłonecznione oraz osłonięte. Poza tym sadzić warto w grupkach, a nie w rządku wzdłuż ogrodzenia. Borówka idealne warunki będzie miała w kwaśnym ogródku, szczególnie sprzyjać jej będzie towarzystwo wrzosów, azalii, czy rododendronów, gdyż wszystkie te rośliny mają podobne wymagania glebowe.https://pl.wikipedia.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/msejf/domains/cartridge-wad.eu/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/msejf/domains/cartridge-wad.eu/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/msejf/dom...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/msejf/domains/cartridge-wad.eu/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52