Sztachety plastikowe – trwała i atrakcyjna alternatywa.

Sztachety plastikowe – trwała i atrakcyjna alternatywa dla drewna i metali.

Sztachety plastikowe mają wiele zalet w porównaniu z systemami sztachet z drewna lub kutego żelaza. Przyjrzyjmy się plusom i minusom plastikowych sztachet. Przede wszystkim nie wymaga konserwacji, z wyjątkiem bardzo sporadycznego skrobania nożem. Sztachety plastikowe są dostępne w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu możesz dopasować swój dom, taras lub domek przy basenie do jego wystroju. Przy odrobinie czyszczenia i drobnej konserwacji plastikowa sztacheta wytrzyma długo.

mają niezaprzeczalnie atrakcyjny wygląd. Od przezroczystych do matowych, od gładkich do teksturowanych, od malowanych proszkowo po malowane, plastikowe lub aluminiowe sztachety mają wygląd dla każdego. Niektórzy lubią nawet „nosić” aluminiowe sztachety! Ciekawe, jak aluminiowa sztacheta łączy się z innymi elementami wystroju Twojego domu. Dodaje natychmiastowego stylu do twojego ganku, ogrodu lub tarasu.

4. Jakiej wymagają konserwacji sztachety plastikowe.

Konserwacja: W przeciwieństwie do drewna, aluminium lub plastiku nie trzeba bejcować, malować ani wykańczać, aby zachować czysty wygląd. Po montażu zaleca się nałożenie warstwy oleju odpornego na warunki atmosferyczne na listwę dolną. Pomoże to w walce z pleśnią i sprawi, że będzie wyglądać jak nowa przez wiele lat. Nie jest wymagane żadne wykończenie ani malowanie. Dolna szyna może pozostać niewykończona, ale powinieneś kupić trochę farby odstraszającej rdzę w lokalnym sklepie z narzędziami.

5. Taka mają wytrzymałość sztachety winylowe a plastikowe.

Wytrzymałość: sztachety aluminiowe i plastikowe są mocniejsze niż drewniane, ponieważ zawierają kilka aluminiowych prętów wzmacniających. Kilka z tych prętów połączy się ze sobą, tworząc bardzo solidną i stabilną sztachetę. Te sztachety nie są tak mocne jak szyna dolna, ale są wystarczająco mocne, aby utrzymać ciężką bramę, a nawet zwisającą gałąź drzewa. Drewniane dolne sekcje szynowe mają mniej prętów i dlatego są słabsze niż te wzmocnione aluminium.

6. Rożne materiały wykonania sztachety plastikowej.

Wybór materiału: Wybierając rodzaj materiału na sztachety plastikowe, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak odporność na warunki atmosferyczne, koszt i estetyka. Najczęściej wybieranymi opcjami są słupki i tralki drewniane. Istnieją inne materiały, które są bardziej atrakcyjne, ale są trudniejsze w montażu i mogą również łatwiej ulec uszkodzeniu. Aluminium i stal to dwa najczęstsze materiały używane do produkcji sztachet metalowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz wykonać własne tralki lub kupić je w prefabrykowanych zestawach.

7. Sztuka montażu sztachety winylowe i plastikowej mogą mieć różne.

Sposób montażu: Poręcze metalowe i aluminiowe można zbudować od podstaw, stosując tradycyjne metody lub kupując prefabrykowane elementy. Poręcz metalową można zwykle złożyć, skręcając lub skręcając ze sobą dolną i górną szynę. Wkładki aluminiowe mogą być przykręcane lub przyklejane. Przyklejając aluminiową wkładkę do tralki lub tulei słupka, upewnij się, że używasz mocnego kleju dobrej jakości. Podczas montażu tralek lub tulei słupków użyj tego samego kleju.

8. Trwałością sztachety winylowe wygrywają z drewnem i stalą.

Trwałość: W przeciwieństwie do sztachet metalowych i aluminiowych, plastik nie koroduje. Może trwać latami, jeśli odpowiednio się o niego zadbasz. Regularne czyszczenie ich mydłem i wodą sprawi, że będą czyste i jasne. Możesz je również pomalować na dowolny kolor, ale uważaj, aby nie zamalować mosiężnego wykończenia, ponieważ nie tylko uszkodzi to wykończenie, ale także spowoduje korozję. Poręcze plastikowe mają standardową specyfikację PCV (polichlorek winylu), który jest bardzo odporny na wodę, termity i rdzę.

Popatrz również na sztachety plastikowe pod kątem grubości warstwy.

Grubość sztachety ma wpływ na jej bezpieczeństwo. Grubsza sztacheta jest zwykle cięższa niż cieńsza. Możesz kupić prefabrykowane wsporniki sztachet i górnych szyn w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów. Alternatywnie możesz zbudować własną sztachetę lub kupić gotowe.

Dostępne są różne rodzaje systemów sztachet w zależności od miejsca ich instalacji. Do popularnych systemów należą drewniane sztachety tarasowe, sztachety i tuleje słupków, drewniane szyny pionowe i poziome, sztachety metalowe i seryjne materiały tralkowe. Każdy z tych systemów sztachet ma swoje zalety i wady. Musisz wybrać najlepszy rodzaj zgodnie ze swoimi wymaganiami i preferencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.