Urodziny przyjaciółki? – Sprawdź nasze propozycje na trafiony prezent

W posiadaniu przyjaciół najważniejsze jest to, że zawsze ktoś przy nas stoi, wspiera, pomaga, ratuje. Zawsze wie kiedy należy rozmawiać albo milczeć, smucić się czy śmiać – tak zwyczajnie być na wyciągnięcie ręki czy w zasięgu telefonu lub komunikatora internetowego.

 

Dla przyjaciół gotowi jesteśmy poświęcić wiele, a ich wyjątkowość i ważność lubimy podkreślać obdarowując ich nieszablonowymi, dedykowanymi, personalizowanymi prezentami. Jednak gdy nadchodzi dzień urodzin nie zawsze mamy pomysł na prezent dla przyjaciółki. Oto zbiór porad, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru.

 

Pomysł na prezent dla przyjaciółki – kierunek jest najważniejszy.

Kupowanie prezentów dla przyjaciół nie jest obarczone wielkim ryzykiem – jeśli ktoś rzeczywiście widzi w nas przyjaciela, to nigdy nie będzie zawiedziony prezentem, nie zrobi nam z tego powodu awantury, nie obrazi się. Zwyczajnie – przyjaciel zrozumie i wybaczy, gdy zrobimy coś nie tak.

 

Jednak warto się postarać, aby w wyjątkowym dniu uhonorować i docenić tę najważniejszą w naszym otoczeniu osobę. Przed wyborem konkretnej propozycji trzeba uściślić obszar zakupów. Inaczej mówiąc wytyczyć kierunek, w którym udamy się na poszukiwanie propozycji. Ile jest tych kierunków?  Literatura, muzyka, biżuteria, przedmioty użytkowe, kosmetyki, elektronika, bibeloty i gadżety personalizowane, odzież i dziesiątki a może nawet setki innych.

 

Prezent dla przyjaciółki – praktycznie czy z fantazją?

To odwieczny dylemat: prezent ma być praktyczny i użyteczny czy zwariowany, odjechany zupełnie i oderwany od tak zwanego zdrowego rozsądku?

Tu decydujące są głównie: potrzeby przyjaciółki i jej podejście do spraw doczesnych. Jeśli jest osobą twardo stąpającą po ziemi, stuprocentową pragmatyczką to najbezpieczniej jest kupić coś, co ma konkretne zastosowanie. Ale może warto spróbować zaskoczyć ją przedmiotem całkowicie niepraktycznym, może nawet szalonym, a przy tym pięknym, z ozdobnym dedykacją, zdjęciem czy rysunkiem, które podkreślą wzajemne relacje między obdarowanym i tym, kto obdarowuje.

 

Albo kupmy prezent praktyczny w wersji spersonalizowanej. Zamiast białego kubka z porcelany kubek ze zdjęciem, fajnym napisem, sentencję, datą urodzin, ulubionym powiedzeniem przyjaciółki czy jej mottem życiowym. W miejsce obrazu wykonanego farbami czy inną techniką zamówmy portret przyjaciółki złożony ze słów, które najbardziej oddają jej charakter i usposobienie albo z jakiegoś powodu się z nią wiążą. Wystarczy zdjęcie o dużej rozdzielczości, gdzie kontury wypełnia się słowami. Piękna, jedyna w swoim rodzaju pamiątka na zawsze.

 

Pomysł na prezent dla przyjaciółki, która ma wszystko

Mówią wprawdzie, że od przybytku głowa nie boli, ale jakże trudno jest obdarować osobę, która ma pod dostatkiem dóbr materialnych. W takim przypadku nasz prezent na pewno nie będzie wyczekiwanym uzupełnieniem braków w kosmetyczce, zastawy stołowej czy naczyń kuchennych. Warto wówczas celować w rzeczy, które wiążą się z pasjami czy zamiłowaniami. Najnowsza książka ulubionego pisarza lub nowość wydawnicza tegorocznego noblisty, świeżo wypuszczona na rynek płyta z muzyką, której najchętniej słucha przyjaciółka to pomysły zawsze na czasie, w stu procentach trafione.

W przypadku tego rodzaju drobiazgów nie musimy się martwić ceną, kolorem, rozmiarem – to ponadczasowe hity prezentowe, w których liczy się treść, a nie forma.

 

Jak kupić prezent gdy nie mamy na to czasu?

Dla zabieganych robienie zakupów to rzeczywiście temat trudny. Jeśli zapomnieliśmy o urodzinach przyjaciółki lub zwyczajnie nie mogliśmy zdecydować się na konkretny zakup, albo też, zwyczajnie z braku czasu, nie mogliśmy tego zrobić wcześniej, to pozostają dwie metody:

  • Zakup przez Internet z ekspresową dostawą kurierską,
  • Zakup bonów prezentowych.

 

Kupowanie online to rozwiązanie idealne, o ile jesteśmy pewni, że przesyłka dojdzie na czas. Kupienie bonów prezentowych można polecić każdemu kto zapomniał, kto nie ma pomysłu i nie wie, czy przyjaciółka ucieszy się z takiego a nie innego prezentu. Bon do drogerii, sklepu obuwniczego, jubilera, manufaktury herbaty czy kawy, do sklepu z porcelaną czy szkłem ucieszy niemal każdego. Zawiedzone mogą być jedynie te osoby, które spodziewały się prezentów personalizowanych, ale każdy na pewno doceni fakt, że ma wybór i nie został obdarowany kolejnym przedmiotem, który wyląduje w szufladzie z napisem „Nietrafione prezenty”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *